کانون دانشجویی هلال احمر

۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۹

کانون هلال احمرکانون دانشجویی هلال احمر متشکل از 7 عضو  (5عضو اصلی و 2 عضو علی البدل )     اهداف کانون :

-جذب و تربیت دانشجویان به منظور آماده ساختن آنان در انجام خدمات امدادی مورد نیاز جامعه به ویژه هنگام بروز حوادث طبیعی و غیرمترقبه

-تقویت حس مشارکت‏ جویی و نیکوکاری بین جوانان دانشجو و کمک به وفاق و همدلی بین قشر دانشگاهی و اقشار مختلف جامعه به ویژه اقشار نیازمند و آسیب دیده

-توسعه مشارکت دانشجویان در تصمیم‏ سازی‏ها، تصمیم‏ گیری‏ها و فعالیت‏های مربوط به سازمان

-کمک به امر سلامت جامعه و دفاع از ارزش‏های الهی و انسانی

وظایف کانون هلال احمر

1- عضوگیری از بین دانشجویان داوطلب و جذب و تربیت دانشجویان به منظور آماده ساختن آنان در انجام خدمات امدادی و اجتماعی مورد نیاز جامعه به ویژه هنگام بروز حوادث طبیعی و غیر مترقبه .

2-برنامه‏ ریزی جهت آموزش دانشجویان و آماده نمودن آنان برای مشارکت در فعالیت‏های امدادی، اجتماعی و خدمات عام‏ المنفعه و جمع آوری کمک های مردمی برای آسیب دیدگان در حوادث و جنگ ها با هماهنگی جمعیت هلال احمر استان .

3- همکاری داوطلبانه در فعالیت های فوق برنامه برای دانشجویان و نیز برنامه های خدمات بهداشتی و درمانی برای دانشجویان دانشگاه های علوم پزشکی و جلب همکاری مردم و نهادها از طریق شناساندن اهداف.

4-برگزاری کارگاه های آموزشی دوره ای هلال احمر

5- برگزاری کلاس های آموزشی ( امداد و نجات – مقدماتی-تکمیلی )

6-برگزاری جلسات ویژه فعالین در عرصه کمک رسانی و امداد

7- برگزاری اردوهای دانشجویی داخل وخارج استان

8- شرکت دانشجویان در مانورهای جمعیت هلال احمر

9- اهداء خون داوطلبانه توسط اعضای کانون

10-بررسی و برنامه‏ ریزی برای استفاده مطلوب از توانایی و استعداد دانشجویان در گسترش فرهنگ صلح و تفاهم و دیگر ارزش‏ ها و مفاهیم والای انسانی و الهی این کانون طبق اساسنامه موجود دارای پنج عضو شورای کانون می‏ باشد که از میان کلیه اعضاء به مدت یکسال انتخاب می‏ گردند.

11- صدور کارت الکترونیکی